sauna

Sauna Infrared , czyli kabina podczerwieni , posiada szereg zalet. Podstawowe to możliwość szybkiej regeneracji potreningowej, relaks, wspomaganie leczenia wielu różnych schorzeń oraz redukcja wagi.

Podczerwień (rodzaj światła) ogrzewa ciało człowieka, a nie powietrze. Dzięki temu nasz układ oddechowy nie jest narażony na wysokie temperatury, tak jak w zwykłych saunach.

Podczas półgodzinnego seansu w takiej saunie można stracić więcej kalorii niż podczas biegania w tym samym czasie.

Sauny na podczerwień są skuteczniejsze niż tradycyjne, ponieważ ciepło przenika głębiej w skórę. Pozwala to na usunięcie z organizmu toksyn, alkoholu, nikotyny i metali świetnie wspomaga redukcję wagi. Przebywanie w kabinie podczerwieni  zmniejsza sztywność stawów, zwiększa rozciągliwość tkanek.  Łagodzi bóle  wywołane stresem, przemęczeniem,  intensywnym wysiłkiem fizycznym , bóle reumatyczne i wynikające z choroby zwyrodnieniowej.

Regularne korzystanie z sauny na podczerwień pomaga również w leczeniu przewlekłego zmęczenia, stresu i apatii. Wspomaga wzrost mięśni, podnosi poziom hormonu wzrostu oraz redukuje cellulit, poprawia wygląd skóry. Podczerwień coraz częściej wykorzystuje się do leczenia wielu  różnych chorób.
Ten rodzaj sauny pomaga  osobom cierpiącym na żylaki, nadciśnienie tętnicze czy cukrzycę, gdzie zwykłe sauny nie pomagają.

 

Nie zaleca się stosowania przy następujących schorzeniach:

- niedoczynność nadnercza;
- układowy liszaj rumieniowaty;
- stwardnienie rozsiane;
- ostry uraz stawu (do 48 godzin od urazu lub ustąpienia opuchlizny);
- hemofilia lub skłonność do krwotoków;

Nie zaleca się również kobietom w ciąży oraz osobom z implantami bądź wszczepami silikonowymi.

 
2009 pakoszczecinek .pl